Turistika s dětmi na horách, lyžování, cykloturistika, sáňkováníOkolí Penzionu pod kopcem

Využijte možnost ubytování v Jizerských horách v rodinném Penzionu pod kopcem. Penzion pod kopcem se nachází v odlehlejší části obce Janov nad Nisou, která se jmenuje Velký Semerink (blízko bývalého koupaliště). Janov nad Nisou je malá obec na úpatí Jizerských hor s bohatou sklářskou historií. Toto místo je vyhledávané turisty jak v zimě, tak v létě, zejména pro svou výhodnou polohu v chráněné krajinné oblasti. V okolí láká množství turistických stezek a cykloturistických tras k výletům do přírody.

Penzion pod kopcem nabízí ubytování v Jizerských horách v soukromí. Jestli hledáte penzion v Jizerkách s vlastní stravou, tak jste ho právě našli. Využijte našich služeb a rezervujte si termín Vaší dovolené již dnes!

Dopravní dostupnost penzionu

Janov nad Nisou patří územně do okresu Jablonce nad Nisou (2 km), který je také nejbližším městem, s pravidelným spojením MHD do Janova každou půlhodinu. Při špatném počasí je tak velmi snadné navštívit třeba místní plavecký bazén nebo si večer zajít do kina.

Daleko to není ani do většího Liberce (asi 12 km), kam můžete vzít děti do vyhledávaného Aquaparku Babylon, anebo si udělat výlet lanovkou na Ješted, známý pro svou originální stavbu televizního vysílače. Liberecká ZOO zase nabízí lákadlo ve formě unikátních bílých tygrů a další exotické fauny.

Jizerské hory

Jizerské hory jsou nejsevernějším českým pohořím. Jejich východní část zasahuje na polské území a dále navazuje na Krkonoše, na západě sousedí s Lužickými horami. Nejvyšší vrchol české části hor je Smrk (1124 m). Území bylo v roce 1968 vyhlášeno chráněnou krajinnou oblastí o rozloze 368 km2.

Lyžování v Jizerských horách

V zimě je v blízkosti hned několik lyžařských areálů - nejblíže z nich je nedaleký vrch Severák, dále pak areál v Bedřichově a nejznámějším z nich je Tanvaldský Špičák. Nedaleký Bedřichov je proslulý svým velkým množstvím kvalitně upravených běžeckých tras napojených na Jizerskou magistrálu, díky čemuž se stal rájem milovníku bílé stopy.

Cykloturistika

Obdivujte krásy jizerských hor na kole. Jizerské hory nabízejí mnoho variací cykloturistických výletů, od velmi lehkých cyklotras, vhodných pro děti i dospělé až po velmi náročné cyklotrasy pro skutečné bikaře. Cyklotrasy a cyklostezky jsou většinou vedeny po lesních cestách či asfaltových cestičkách.

Turistika

Jizerská magistrála vznikla původně jako trasa pro běžecké lyžování, ale jelikož její velká část vede po upravovaných cestách, které jsou vhodné pro turistiku i cyklistiku, brzy si získala oblibu i mezi turisty i cyklisty. V současné době je délka Jizerská magistrály 155 km. Na trasy existuje 20 nástupních míst, která byla vybrána podle dobré přístupnosti a možností parkování. Vzhledem k tomu, že velká část tras vede po upravených cestách, jsou vhodné pro pě??í turistiku všeho druhu (turisté, hikeři, důchodci, kolečkové brusle).

Domeček Kameny Zima Jeřabiny Zima

Webkamery

Bedřichov Malinovka

Bedřichov Malinovka

Bedřichov Pastviny

Bedřichov Pastviny

Severák Arnika

Severák Arnika

Severák Arnika dětské vleky

Severák Arnika dětské vleky


Hlavní menu


Dovolená s dětmi na horách


Penzion pod kopcem - ubytování v Jizerských horách

© 2009 - 2019 Penzion pod kopcem - Janov nad Nisou 451, 468 11 - Tel.: 777 083 881, 481 120 958, 776 324 354 - Email: info@podkopcem.cz    |    Webdesign: www.sopko.cz