Lyžování pro děti Jizerské hory, Jizerská magistrála

Ski areály v okolí penzionu

Severák – pro rodiny s malými dětmi

Vzdálenost od penzionu - 3,8km, autem cca 5min

Hledáte-li vhodné místo pro začínající lyžaře, budete určitě nadšeni množstvím služeb, které lyžařské středisko Severák nabízí. Samozřejmostí je bohatý výběr dětských lyžařských vleků, včetně pojezdového chodníku SUN KID, sjezdové tratě s různým stupněm obtížnosti, večerní lyžování, půjčovna značkového lyžařského a snowboardového vybavení (možnost rezervace online), tak i bezplatné parkování na dvou parkovištích přímo v srdci areálu.

Dále zde naleznete jedinečné výukové hřiště „Dětský svět“ pro nejmenší lyžaře se spoustou atrakcí, lyžařskou školu, víkendovou lyžařskou a snowboardovou školku, ba i dětskou hernu.

Pro milovníky snowboardingu a freestyle lyžování je k dispozici snowpark se 6 překážkami a 2 skoky. Náročnější lyžaři mohou využít sjezdovku Severák – Jih.

Na své si přijdou i vyznavači běžeckého lyžování, kteří zde mohou nastoupit na běžecké tratě Jizerské magistrály.

Více informací o Severáku naleznete na stránce www.skijizerky.cz.

lyžařská mapa Severák

Bedřichov – pro rodiny s dětmi, sjezdaře i běžkaře

Vzdálenost od penzionu - 4,6km, autem cca 7min, MHD 25min

Lyžařský areál Bedřichov je asi nejznámějším rekreačním střediskem v srdci Jizerských hor, které především v zimním období nabízí svým návštěvníkům spoustu zábavy. Kvalitní, denně upravované sjezdové tratě s přírodním i technickým sněhem jsou vhodné zejména pro rodiny s dětmi, které už samostatně lyžují, nicméně i zde naleznete lyžařskou školu pro začátečníky i pokročilé. Dále můžete využít nabídku půjčoven kvalitního lyžařského a snowboardového vybavení, od 16:30 do 21:00 hodin si zalyžovat na lyžařském vleku Malinovka. Výhodou je spojení autobusovou linkou č. 1: Janov nad Nisou – Bedřichov, či bezplatné parkování.

Pro ty, kdo dávají přednost běžkám před sjezdovkami, je Bedřichov ideálním místem. Využít můžete tratě na běžeckém stadionu v rozmezí 1 - 10 km, nebo se napojit na hlavní trasu Jizerské magistrály.

Více informací o Bedřichově naleznete na stránce www.skijizerky.cz.

lyžařská mapa Bedřichov

Tanvaldský Špičák – pro rodiny s dětmi, sjezdaře i běžkaře

Vzdálenost od penzionu - 12,5km, autem cca 15min

Největším lyžařským areálem Jizerských hor a jedním z nejvýznamnějších středisek zimních sportů v České Republice je bezpochyby Tanvaldský Špičák. Naleznete zde sjezdové tratě všech stupňů obtížnosti vysoké kvality s kompletním umělým zasněžením. Středisko disponuje 6 lyžařskými vleky různých délek a čtyřsedačkovou lanovou dráhou s rychlým odbavením. Pro výuku dětí areál nabízí uzavřené hřiště s vlastním provazovým vlekem. Snowboardisté zde naleznou U-rampu a vyznavači večerního lyžování si též přijdou na své.

Vezmete-li s sebou běžky, můžete se i odtud napojit na Jizerskou magistrálu.

Více informací o Tanvaldském Špičáku naleznete na stránce www.skijizerky.cz.

lyžařská mapa Tanvaldský Špičák

Ještěd – pro všechny sjezdaře

Vzdálenost od penzionu - 18,1km, autem cca 22min

Známé středisko zimních sportů, které díky FIS mistrovství světa v klasickém lyžování roku 2009 bylo kompletně zmodernizováno, se nachází na svazích Ještědu a Černého vrchu v Liberci. V novém SKI areálu Ještěd tak můžete využít kabinovou lanovku, 3 sedačkové lanovky a 5 nových vleků. Čeká na Vás řada kvalitních sjezdových tratí všech stupňů obtížnosti, špičkové půjčovny s novým vybavením, servis a lyžařská škola pro dospělé i děti. Plusem jsou bezplatné parkovací plochy hlídané při denním i nočním provozu.

Více informací o Ještědu naleznete na stránce www.skijested.cz.

lyžařská mapa Ještěd

Ubytujte se u nás

Navštivte Jizerské hory a využijte možnost ubytování pro rodiny s dětmi v Jizerkách v našem Penzionu pod kopcem.Hlavní menu


Dovolená s dětmi na horách


Penzion pod kopcem - ubytování v Jizerských horách

© 2009 - 2019 Penzion pod kopcem - Janov nad Nisou 451, 468 11 - Tel.: 777 083 881, 481 120 958, 776 324 354 - Email: info@podkopcem.cz    |    Webdesign: www.sopko.cz